Semináře

Odborný seminář KVALITA CEMENTU, jehož 1. ročník se konal již v roce 2007, je určen pro pracovníky řízení kvality, technology a vedoucí laboratoří českých a slovenských cementáren a dále pak pro vybrané hosty. Je to platforma pro výměnu poznatků a zkušeností mezi cementáři a mezi výzkumem a praxí v cementářském oboru. Součástí semináře je workshop o aktuálních tématech týkajících se výroby cementu.

Koná se vždy začátkem jara a v roce 2022 byl uspořádán již 15. ročník. K semináři je vydáván sborník odborných příspěvků s číslem ISBN a dokumentace z konání akce pro jednotlivé účastníky.

 

Odborné setkání českých a slovenských výrobců vápna a vápencových výrobků – VÁPENICKÝ SEMINÁŘ se koná od roku 2007. Je určen zejména pro pracovníky řízení kvality, technology, vedoucí laboratoří a závodní lomů. Účast je otevřena i dalším zájemcům. Cílem semináře je výměna zkušeností mezi výzkumem a průmyslem výroby vápna a příbuzných oborů. Koná se vždy na podzim a v roce 2022 byl uspořádán 14. ročník.

Součástí semináře je odborná exkurze do vybrané vápenky nebo lomu. K semináři je vydáván sborník odborných příspěvků s číslem ISBN a pro jednotlivé účastníky dokumentace z konání akce.